klemantis.cz na facebooku

Bižuterní náhrdelník s přírodním Karneolem - 42cm 52-1N

domů malý   Klemantis.cz
Tento produkt je momentálně nedostupný a nelze jej objednat.

Značka: Silvego
Kód: KL52-1N
Skladem: Nedostupný (není a nebude)
Záruční doba: 24 měsíců
DPH: 21%
Vytisknout Bižuterní náhrdelník s přírodním Karneolem - 42cm 52-1N Poslat Bižuterní náhrdelník s přírodním Karneolem - 42cm 52-1N emailem

| Sdílejte s přáteli

 

Parametry Bižuterní náhrdelník s přírodním Karneolem - 42cm 52-1N

Druh kamene Karneol
Materiál Bižuterní
Typ s kameny
Určení Dámský
Stylové bižuterní šperky a náhrdelníky s polodrahokamy. Náhrdelník z bižuterního řetízku a přírodního červenooranžového Karneolu. Průměrná velikost kamenů je 8 mm x 10 - 19 mm. Šperk se zapíná v délce 42 cm pomocí kotvy - americké záponky.
Každý kámen a šperk je originál. Přírodní kameny mohou mít na povrchu i uvnitř drobné inkluze, ale i ty přispívají k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kameny se mohou mírně lišit od obrázku.

Něco o karneolu:

Zbarvení karneolu může být červenooranžové až krvavě rudé, jednolité nebo páskované a způsobuje je přítomnost oxidů železa. Kvalitní karneol je výrazně průsvitný. Některé hnědavé vzorky čerstvě vytaženého, většinou indického karneolu se vystavují na slunci, jehož působením zčervenají. Na výrobu pečetítek, šperků a ozdobných předmětů byl těžen již před naším letopočtem. Dnes se z něj dělají cabochony, drobná glyptika a také se používá v galanterii. Dříve lidé věřili, že karneol uklidňuej rozbouřenou krev a zlepšuje náladu, ale také že majiteli dodává odvahu v bitvě a zvyšuje sebedůvěru.

Výskyt: Nejkrásnější kousky karneolu pocházejí z Indie. Také se vyskytují v Saudské Arábii a v Egyptě. Významné lokality jsou na území Brazílie (stát Rio Grand), USA (stát Colorado, Utah, Nebraska) je v Austrálii, v Rusku a ve Skotsku. Nachází se také v České republice v oblasti Podkrkonoší.

Poznámka: Většina karneolu na trhu je obarvený chalcedon z Brazílie nebo Uruguaye.

60 g (42 cm)

V případě, že je v nabídce více velikostí a velikost nelze vybrat, specifikujte svůj požadavek v poznamce. děkujeme.
Pokud není v popisce výše výslovně uvedeno, dárkové balení není součástí dodávky. Pokud je vyobrazena krabička, vyhrazujeme si možnost krabičku zaměnit.
Můžete využít široké nabídky dárkových krabiček.
 
 
Náš web při poskytování služeb využívá cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace